هلند (اروپا)

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده، پايتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن يورو (۱۰۰ سنت) است.جمعیت این کشور در حدود 16 میلیون نفر و مساحت آن حدود 34 هزار کیلومتر مربع می باشد. هلند به 12 استان و 467 شهرستان تقسیم شده است. معروفترين استانهای آن عبارت اند از : خرونينگن (خرونينگن)، هلند شمالی (هارلم) ،هلند جنوبی(لاهه)، اوتريخت (اوتريخت). مشهورترين شهرهای هلند نيز آمستردام (پايتخت) ، رتردام ، لاهه ( يا دن هاخ) ،اوتريخت ،خرونينگن، ماستريخت ، ليدن ، دلفت می باشد.

    با وجود اینکه آمستردام پایتخت رسمی کشور هلند است به منظور تمرکززدایی بسیاری از وزارتخانه‌های این کشور در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.اين کشور در غربی ترین قسمت شمال جلگه اروپا واقع شده، و كشوری كم ارتفاع است كه 25درصد مساحت آن، از عقب نشینی و خشك شدن آب دریا ، تشكیل شده است. كمربند ساحلی این كشور، از مرداب – باتلاق و آب بند شكل گرفته است. رودهای راین – ماس و آیسل، این كشور را مشروب می سازند. ارتفاع زمین در جنوب و شرق كشور، بیش از سایر نقاط بوده و زمستانهای معتدل و تابستانهای خنك، از ویژگیهای آب و هوای آن، محسوب می شود. این كشور از بزرگترین تولیدكنندگان لبنیات در جهان بوده و علاوه برآن، مقادیرزیادی گندم- جو و سیب زمینی از مزارع این كشور بدست می آید. اکثر صنایع هلند، در شهر « روتردام» ‌در جنوب غربی هلند متمركز شده اند. این صنایع شامل: فولاد سازی – صنایع غذایی و دارویی – ریخته گری – قایق سازی – پتروشیمی و پالایشگاه نفت می باشند. بزرگ ترین مبنع تولید انرژی در این كشور، گاز طبیعی است

    جمعیت این کشور از اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی تشکیل شده است. اکثر مردم هلند مسيحی بوده و مسلمانان آن که جمعیت قابل ملاحظه ای ( حدود یک میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی ،ترکیه ای بوده در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند. هلند دارای ۳۰۰ مسجد و ۱۰۰ مركز فرهنگی-اسلامی است كه مسلمانان يك ميليون از جمعيت بيش از ۱۶ ميليونی اين كشور را تشكيل می دهند.

نقشه گوگل

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر شهرها:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *