ژنو

ژنو
اين شهر پيشرفته و دلفريب در كناره غربي درياچه ژنو واقع شده است. ژنو كه به وسيله جامعه سياسي بين الملل به عنوان محلي امن براي سازمان هاي جهاني به شمار مي رود ، موطن مجمع ملل و اتحاديه اروپا بوده است. امروزه اين شهر مقر صليب سرخ بين المللي و سازمان بهداشت جهاني است .
ژنو نسبتا خيلي دير و در سال 1815 درست پس از شكست ناپلئون در منطقه به سوئيس ملحق شد . زبان اصلي اين شهر و بيشتر فرهنگ روزمره آن متاثر از فرانسه است چرا كه تاريخ ناآرام آن ها كاملا به هم تنيده شده است. در ضمن ژنو از نظر تاريخي مامن نمو هنري بوده است . برخي از شخصيت هاي برجسته ادبيات جهان كه به منظور الهام گرفتن هنري در ژنو گرد آمدند عبارتند از لردبايرون ، گوته و داستايوفسكي.
به طور طبيعي طراحان اوليه شهر ژنو، نهايت استفاده را از محيط كنار درياچه ژنو برده اند . پارك هاي زيبا و دلپذير ( شامل يك ساحل شهري ) در امتداد 37 جريب ساحل درياچه ايجاد شده است . درياچه به اندازه كمتر از ده دقيقه پياده روي از ايستگاه مركزي ترن كورناوين( Cornavin )واقع شده است و امروز يكي از مراكز تجاري و فرهنگي پرازدحام است كه شمار زيادي از بهترين رستوران ها ، مغازه ها ، هتل ها ، موزه ها و ديگر مراكز تفريحي در آن واقع شده است .
فواره Jet d’eau كه بر روي درياچه ژنو قرار دارد  آب را به ارتفاع 400 فوت به هوا پرتاب مي كند و در پس زمينه آن قله مون بلان Mount Blanc و آلپ سفيدپوش واقع شده اند .

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *