بروکسل

خیابان اصلی بروکسل، رینگ (Ring) نام دارد که دسترسی از آن به مرکز شهر و تقریباً هر خیابانی در بروکسل آسان است. یک خیابان دیگر به نام Petit Ring (حلقه‌ی کوچک) هم وجود دارد که به شکل پنج ضلعی از بلوارهایی تشکیل شده که منطقه‌ی تاریخی شهر را در بر گرفته‌اند و رفت و آمد به آن‌ها را بسیار راحت کرده‌اند.
قسمت مرکزی بروکسل به دو بخش تقسیم شده، یکی قسمت Lower Town یا شهر پایین‌دست و دیگری Upper Town یا شهر بالادست که اولی شامل محله‌های تاریخی مربوط به قرون وسطی اطراف میدان بزرگ (Grand Palace) و دیگری، سکونت‌گاه فرانسوی‌زبان‌های بروکسل. میدان بزرگ در گذشته محل برپایی بازار شهر بوده و بهترین راه برای گردش دور و بر آن، با پای پیاده است. خیابان‌های سنگفرش دور گراند پالاس، به محله‌های دیگری می‌رسند؛ از جمله Marolles که ناحیه‌ی قدیمی کارگرنشین شهر است و هنوز بعضی از ساکنان آن به گویش Bruxellois (گویش قدیمی بروکسلی) صحبت می‌کنند. بیشتر گردشگران خبر ندارند که رود سن در این منطقه جاری است؛ البته تعجبی هم ندارد، از اواخر قرن نوزدهم برای جلوگیری از شیوع وبا، روی آن را پوشانده‌اند و رود را نمی‌شود دید.
فضای شهر بالادست، کاملاً با شهر پایین‌دست فرق دارد. این منطقه که در شرق و جنوب شرقی گراند پالاس واقع شده، پر است از بلوارهای عریض و ساختمان‌های شیک؛ از جمله کاخ سلطنتی (Palais Royal)، کاخ دادگستری (Palais de Justice)، پارلمان بلژیک، ساختمان‌های دولتی و بعضی از موزه‌های مهم شهر. مرکزخریدهای شیکی هم در سابلن (Sablon) و خیابان لوئیس ساخته شده‌اند.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *