بلژیک

بروکسل

میدان مرکزی بروکسل
این میدان یکی از جاذبه توریستی بروکسل بشمار میرود و درحومه بنای اتومیوم و مجسمه مرد کوچک قرار گرفته است. برج نود وهفت متری این بنا توسط معماری به نام یان ون رایسبروک طراحی و بین سال های 1455 – 1420 در مرکز قسمت تجاری شهر ساخته شد.گراندپلیس اولیه ، شامل ساختمان ها و بناها با سبک متفاوت بوده . در سیزدهم اگوست 1695 ، مرکز شهر بی دفاع بروکسل ، زیر حمله شدید توپ های فرانسوی ویران گردید . پس از جنگ ، در طی چهار سال ، میدان گراندپلیس ، توسط اصناف شهر سبک های گوتیک و باروک ، بازسازی شد . گراندپلیس برای فرش گل بی نظیرش، صاحب شهرت جهانی میباشد . نمایش گل های بگونیا هر دو سال ، یک بار به مدت چند روز در اواسط ماه اگوست برگزار می شود و جهانگردان بی شماری به آن جذب میشوند . سازمان یونسکو در سال 1998 ، گراندپلیس را به عنوان میراث جهانی به جهانیان معرفی کرد.

قصر

قصر استاکلت (Stoclet Palace) ، عمارت بزرگی است که بین سال های 1905 تا 1911 به سفارش شخصی به نام آدولف استاکل ت(Adolphe Stoclet) در شهر بروکسل در بلژیک ساخته شد . طراحی این ساختمان را  معمار معروفی به نام جوزف هافمن(Josef Hoffman) انجام داده و گفته می شود که بهترین کاری وی بود است . نقاشی های گوستاوکلیمت(Gustav Klimt) در سالن غذا خوری این عمارت قرار دارد .چهار مجسمه سبز رنگ ، اثر فرانس متزنر(Franz Metzner) روی سقف این  سالن قرار دارد . سایر آثار هنری این ساختمان همگی از برترین آثار معماری ، نقاشی و مجسمه ساز ها هستند . این ساختمان هنوز متعلق به خاندان استاکلت است و بازدید عمومی ندارد .

پپپ

پارک بروکسل
این پارک بسیار زیبا که در حومه کاخ سلطنتی بروکسل، پارلمان بلژیک و سفارت ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است بزرگترین پارک شهر عمومی شناخته شده است. کاخ سلطنتی، قصر رسمی پادشاهان بلژیک میباشد که در پارک بروکسل قرار دارد و یکی از شگفت انگیز ترین ساختمان های واقع در پارک محسوب می شود. در تابستان ، جشن های بزرگ و متنوعی در قلب این پارک برپا میشود که بینندگان زیادی را به سوی خود میکشاند. در گوشه پارک بروکسل، یک تئاتر سلطنتی نیز قرار دارد که در تابستان برای عموم مردم فیلم های کوتاه و تاریخی از دوره سینمای صامت تاعصر حاضر را نمایش میدهد.رودخانه های طبیعی و مصنوعی زیادی در این پارک وجود دارد. فواره های زیادی در این پارک وجود دارد که نماد این شهر و پارک است.

هال

دروازه هال گیت بروکسل
این دروازه که مربوط به قرون وسطا میباشد و نقش بسیار مهمی داشته است دیواره دوم شهر بروکسل میباشد. این دروازه که در سال 1381 ساخته شده است، دومین دروازه و قلعه دفاعی شهر بروکسل بوده است. دروازه اصلی شامل ورودی قلعه های قدیم و یک پل متحرک بر فراز خندق بوده میباشد. در حالی که شش دروازه و دیوار دفاعی دیگر که هم زمان با هال گیت ساخته شده بود، ویران گردیدند ، تنها هال گیت سالم باقی مانده است و به عنوان زندان استفاده میشده است.از این قلعه در طول سالها برای منظورهای مختلفی از جمله خانه آداب و رسوم، انباری برای ذخیره سازی غلات ، و کلیسای پروتستان استفاده شده است. این ساختمان بین سالهای 1868 و 1870 ترمیم و تغییراتی در آن ایجاد شده است. در حال حاضر، هال گیت مبدل به موزه ای به نام موزه سلطنتی شده است که به بررسی هنر و تاریخ این منطقه مشغول میباشد.

موزه شکلات

موزه کاکائو و شکلات بروکسل
این مکان یک موزه جالب و بسیار خوشمزه است که تاریخچه و روند تولید کاکائو و شلات را به خوبی نمایش میدهد. این موزه از کشف کاکائو توسط آزتک تا به پیشرفت آن در مزارع کاکائو آفریقا و اختراع بادام سوخته بلژیکی را مورد بررسی قرار داده است. این موزه، داستان شکلات ها را با عکس ها ، پوستر ، اسلاید و فیلم های کوتاه نشان می دهد . این موزه که در سال 1998 توسط خانم دراپس، یکی از خاندان شکلات ساز بلژیکی، توسعه و نمو یافت ، ساختمان سه طبقه این موزه به سال 1943بر می گردد. موزه کاکائو و شکلات یک مجموعه بی نظیر از انواع شکلات ها است.در این موزه با نحوه تولید این شکلات ها آشنا می شوید و در بدو ورود، انواع مختلفی از کاکائو و شکلات را میتوانید تست کنید. در این موزه، قالبهای شکلات متعلق به خانواده سلطنتی بلژیک نیز به زیبایی در معرض دید تماشاگران قرار گرفته است.

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *