ایتالیا

کلیسا سانتا

کلیسای سانتا ماریا احتمالا در سال 400 میلادی در رم ساخته شده است. زمان تکمیل آن نیز در زمان پاپ سیکتوس سوم انجام شده است. این کلیسا نخستین بار توسط پاپ لیبروس ساخته شده و به مریم مقدس اهدا شده است. بسیاری از مومنان مذهب کاتولیک اعتقاد دارند که شبی که جسم مریم مقدس به بهشت عروج کرده است، برف می باریده است و طراحی پلان توسط مریم باکره هدایت شده است.کلیسای جامع سانتاماریا یکی از کهنسال ترین و قدیمی ترین کلیساهای شهر رم در کشور ایتالیاست. این کلیسا به مریم مقدس اختصاص داده شده است. همچنین باید بدانید، این کلیسا به طور موقت، زمانیکه وضعیت قصر لاتران رو به وخامت نهاده بود، محل زندگی پاپ های کاتولیک بوده است. اما بعدها، محل اقامت پاپ ها به شهرک واتیکان در قصر واتیکان منتقل شد. کلیسای جامع سانتاماریا، به جای یک معبد که ساخته شده است. این معبد در آن زمان به سیبله اختصاص داده شده بود. اپ سیکتوس پنجم تزیینات داخلی این کلیسا را سفارش داده است. طراحی آن را نیز چند هنرمند مختلف در همکاری با یکدیگر انجام داده اند. در قسمت کلیسای کوچک سانتا ماریا، مقبره پاپ سیکتوس پنجم قرار دارد. این کلیسا همچنین محل نگهداری نقاشی های متعدد از نقاش های مشهوری همچون جیوانی پوزو، پاریس نوگاری، هندریک وان دن بروئک، آنجیو لو نبیا و سالواتور فونتانا وجود دارد. این کلیسا از مهم ترین دیدنی های ایتالیا به شمار می رود.

سان جیم ایتالیا

این شهر زیبا که در توسکانی ایتالیا واقع شده به دلیل برج‌های تاریخی و هنر بی‌نظیرش شهرت دارد. مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر، میدان کلیسای شهر به نام Piazza del Duomo است. این شهر با برج‌های قدیمی چند هزار ساله احاطه شده‌است. بناهای تاریخی حفاظت شده‌ی این شهر نمونه‌های بی‌نظیری از معماری رومانسک و گوتیک هستند.

موره رم

سری موزه های شهر رم که در شعب مختلف، در سراسر شهر پراکنده شده اند. اولین کلکسیون این موزه که در سال 1889 تاسیس شد از مجموعه ای باستانی از موزه کرچریانو شکل گرفت.

از جمله آثار درون موزه می توان به مجموعه های گورگا و بتی، فوروم رومانوم، ویکتر ایمانوئل سوم ساووی، موزه قصر ونیز، کاپیتولینی و ده ها مجموعه دیگر اشاره کرد.

واتیکان

یکی از این کشورهای کوچک واتیکان است که در حقیقت کوچکترین کشور جهان است. این کشور کوچک درون شهر رم، پایتخت ایتالیا واقع شده است.

در این کوچکترین کشور جهان لازم نیست آدرس خیابان ذکر کنید چون خیابانی وجود ندارد. جمعیت آن 900 نفر است و مساحت آن 44/0کیلومتر مربع. در ایران مناطقی با جمعیت 900 نفری حتی شهر هم محسوب نمی‌شوند.

این کشور مقر اصلی کلیسای کاتولیک جهان است . شهر واتیکان در سال 1929 تشکیل شد و فرمان تشکیل آن را بنیتو موسیلینی، فرمانروای ایتالیا در آن زمان صادر کرد.

مم

میدان گلادیاتورها یا کولوسیوم که در اصل یک آمفی تئاتر بیضی شکل در مرکز شهر است و توسط امپراطوری و مهندسین رم ساخته شده. گلادیاتورها در این میدان به نبرد و شکار حیوانات میپرداختند. این آمفی تئاتر گنجایش ۵۰۰۰۰ تماشاچی را داشته است. گرچه این بنا در طی زلزله ها و سرقت های متعدد صدمات بسیاری دیده اما هنوز هم نمادی از امپراطوری رم به شمار میرود.

میدان
 

میدانی که در مرکز رم، در دامنه تپه کاپیتولین و در نزدیکی فوروم رومانوم واقع شده است. نام این میدان از بنای همسایه اش یعنی ساختمان ونزیا، که سفارت جمهوری ونیز سابق در آن بوده بر گرفته شده است. یادبود ویتوریو امانوئل دوم در این میدان قرار گرفته است

ففففف

فواره تروی که یکی از جاذبه های دیدنی ایتالیاست به عنوان یکی از بهترین آب نماها و جاذبه های دنیا مشهور شده است و همه ساله تعداد زیادی از مردم به دیدن آن می روند. محل قرار گیری این فواره در منطقه تروی در رم ایتالیا قرار دارد که دارای فواره های کوچک و بزرگ است اما بزرگترین فواره آن با ۲۶ متر ارتفاع از زیباترین و کم نظیر ترین فواره هاست و برای مردم بسیار هیجان انگیز است. اما از همه مهمتر عرض این فواره است که ۲۰ متر است و شما می توانید یک فواره کم نظیر را تجربه کنید.

می

در مرکز میدان باربرینی فواره تریتون که در سال 1642 توسط برنینی مجسمه ساز ایتالیایی ساخته شده است، قرار دارد. فواره دل تریتون یکی از جاذبه های گردشگری رم و از دیدنی های ایتالیاست. تا قرن 18th، اجساد انسان ناشناخته در اینجا برای شناسایی عمومی نمایش داده میشده است. بین سالهای 1632 و 1822 ستون هرمی شکل سنگی عتیقه در این میدان وجود داشته است که به ویلا مدیچی منتقل شده است.

غلعه

قلعه سنت آنجلو

پل

پل ريالتو

موزه
موزه

موزه فلورانس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *