اتریش

شنبرون

قصر شنبرون ( Schönbrunn Palace ) در وین

قصر شونبرونشونبرون نیز از دیدنی‌ترین جاهای وین است که در دوره باروک و حدود سال ۱۷۰۰ میلادی بنا شده‌است و در آن سالنی قرار دارد که به سالن ایرانی مشهور بوده و معماری آن نیز به سبک معماری ایرانی است. در زبان آلمانی شون به معنای زیبا و برون به معنای چشمه است. همچنین شونبرون دارای یک گلخانه بسیار بزرگ و مجهز بوده که در نوع خود بی‌نظیر است و تنوع گیاهانی که در آن کاشته‌اند تا آنجاست که تا صد سال پیش در آن درخت انار می‌کاشتند . صدها گونه رز در فضای باز این قصر کاشته شده که به صورت فصلی دوباره کاشته می‌شوند.

سنت استفان

کلیسای سنت استفان ( St. Stephen’s Cathedral ) در وین

مشهورترین بنای مرکز وین کلیسای اشتفان است که یک شاهکار دوره گوتیک محسوب می شود. ورود برای عموم رایگان است. با ۴ یورو می شود در یک تور با راهنما شرکت کرد. برای بالا رفتن از ٣۴٣ پله و رسیدن به بالای گنبد کلیسای اشتفان باز هم باید ۴ یورو بپردازید (تقریبن یک سنت برای هر پله) که البته در آن بالا کل وین زیر پایتان خواهد بود و از یکی از بهترین چشم اندازهای می توانید نگاهی به مرکز وین بیاندازید. یکی از جالب ترین قسمت های این کلیسا سرداب) آن است که بقایای اسکلت قربانیان طاعون در قبرهای دست جمعی آن جا نگه داری می شود. ورودیه سرادبه هم ۴ یورو است.

قصر بلودر

کاخ بلوِدِر یکی از معروفترین کاخ های اتریشه. این کاخ در واقع از دو کاخ بالا و پایین تشکیل شده که قبلا در دست ملکه ماریا ترزا بوده. این کاخ نه تنها به عنوان یکی از شاهکارهای معماری جهان بلکه به عنوان یکی از موزه های معروف در جهان شناخته می شه. در این کاخ یا موزه ، کلکسیونی از نقاشی های زیبای نقاشانی همچون Klimt ، Schiele ، Kokoschka ، Monet ،Renoir موجوده. شما در کاخ بالا می تونید شاهد یکی از منظره های زیبای وین و در کاخ پایین هم می تونید شاهد مزارع زیبای مرکبات که همچنین شامل ۴۰۰۰ گونه گیاهیه ، باشید. فصل تابستان و بهار به دلیل منظره زیبایی که کاخ بلودر به علت رشد گیاهان پیدا می کنه، بهترین زمان بازدید از اونه

خانه اپرا

خانه اپرای ملی وین
از این شهر به عنوان پایتخت جهانی موسیقی یاد میشود و در همه دنیا به زادگاه بسیاری از آهنگسازان و بزرگان موسیقی معروف شده است. در شهر وین مدارس، هنرستان ها و کنسرواتوارها به تربیت هنرجویان و علاقه مندان به تحصیل در رشته‌های گوناگون مرتبط با موسیقی میپردازند. هنرستان عالی موسیقی وین، کنسرواتوار شوبرت و مدارس موسیقی از جمله این مراکز هستند که کار آموزش موسیقی را برعهده دارند. در وین سی و پنج خانه وجود دارد که بتهوون چندی در آنها زندگی گذرانده است . معروف‌ترین ارکستر دنیا، ارکستر فلارمونیک وین میباشد که چندین نسل در آن می‌نوازند. به طوری که گاه پدر، پسر و نوه در یک شب با این ارکستر اجرا دارند و علاقه به موسیقی به صورت سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر میرسد. چند موسیقیدان و نوازنده ایرانی نیزدر این ارکسترها مشغول به فعالیت هستند.

ساختمان پارلمان اتریش

پارلمان

قصر میرابل

قمیرابل قصر

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *