افزایش 3.5 برابری مسافرت هوایی در ایران تا 19 سال آینده

تین نیوز | انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی(یاتا) پیش بینی کرد با برداشته شدن تحریم ها تعداد مسافرت های هوایی در ایران افزایش یابد و با افزایش 3.5 برابری تا سال 2034 به 43.6 میلیون نفر برسد.

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی(یاتا) در گزارشی پیش بینی کرد با برداشته شدن همه تحریم ها و محدودیت های تجاری علیه ایران مسافرت های هوایی داخلی و خارجی در ایران رشد قابل توجهی داشته باشد.

بر اساس گزارش این نهاد بین المللی پیش بینی شده است تا سال 2034 تعداد مسافرت های هوایی در ایران 31.6 میلیون سفر افزایش یابد. در حال حاضر سالانه 12 میلیون سفر هوایی داخلی و خارجی در ایران انجام می شود که بر اساس پیش بینی یاتا این رقم در سال 2034 به 43.6 میلیون سفر خواهد رسید.

ایران با جمعیت 80 میلیونی پتانسیل بالایی در زمینه مسافرت های هوایی دارد و انتظار می رود با لغو تحریم ها علیه این کشور در اوایل سال 2016 هواپیماهای جدید وارد این کشور شود و صنعت حمل و نقل هوایی در این کشور توسعه یابد.
از سوی دیگر انتظار می رود تقاضا برای مسافرت به این کشور افزایش یابد و رفت و آمد گردشگران خارجی به ایران رشد قابل توجهی داشته باشد.

تونی تیلر، رئیس یاتا که در ابوظبی سخن می گفت با اشاره به همکاری این نهاد با مقامات و ایرلاین های ایرانی برای بازسازی صنعت هوایی خود گفت: یاتا در زمینه مدرنیزه کردن فعالیت های هوانوردی به ایران کمک می کند و این نهاد می خواهد حضوری قوی در ایران داشته باشد.

250 شرکت هوایی از جمله شرکت های ایران ایر و ماهان از ایران عضو یاتا هستند. مقر این نهاد بین المللی در کانادا قرار دارد که به گفته رئیس آن تا بعد از لغو تحریم ها نمی تواند همکاری های خود با ایران را توسعه دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *